Deri Hakkında
Posted in

Mantar Deri

Mantar Deri
Posted in

Mantar Deri

Mantar derinin kullanım alanının çok geniş olduğu gibi çok fazla deri çeşidi de bulunmaktadır. Tasarımcıların ilgi odağında bugünlerde ise doğanın mucizesi mantar bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse; Nat-2 spor ayakkabılar ağaç mantarlarının yüzeyinde bulunan trama bölümünden üretilmiştir ve bu üretim moda dünyasında şık bir tasarım olarak karşılanmıştı.  Mylo Driver Bagda benzer bir yöntemi kullanarak mantar deri ile birlikteveganbakış açısı ile bir çözüm sağlamaktadır. Mylo Driver Bag tarafında üretilen çanta buna ek olarak  mantar miselinden üretilen Mylo malzemesiyle üretilmiş ilk ticari amaç taşıyan üründür.

Mantar Deri Nedir?

İlk çıkış amacının vegan bir amaç taşıdığını söyleyelim. Çanta Mylo Driver Bag firması tarafından ilk defa üretilmiştir. Ayrıca çanta Mylo malzemesinden üretilmiş ve ticari amaç taşıyan ilk ürün olma özelliği de taşımaktadır.

Mantar Deri Nasıl Üretilir?

Mylo dediğimiz şey; mantar miseli ile üretilen bir üründür. Ecovative  aracılığıyla geliştirilenmiselyumun üretim ve geliştirme teknolojisi, esnek yumuşak dokularda kullanılmıştır. Mylo’nunüretilmesinde misel hücreler ile mısır nişastası ve besinlerden meydana gelen tabakayla bir araya getirilmektedir. Hücreler tabakanın içerisinde 10 günde büyümektedir, ayrıca kendi içlerinde bağlantılı bir kütle yaratmaktadırlar.

Bu kütlenin büyüklüğü değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu kütlede görünüm hayvan derisi görünümünü andırmaktadır. Hayvan derisinde avantajları da uzun sürede değil kısa sürede üretilmesidir. Ayrıca hayvan derisi üretiminde ortaya çıkan atıklar gibi atıklar da çıkarmaması doğamız için daha sağlıklı olduğunu göstermektedir. Kısa sürede üretilen bu derininin, daha sağlıklı ve doğa dostu olduğunu söyleyebiliriz.

Mantar Deri Nerelerde Kullanılır?

Mantar derinin kullanım alanının şimdilerde çanta ve cüzdan yapımında kullanılmaktadır. Kadın-erkek fark etmeksizin herkesin büyük bir ilgi ile kullanacağı ürünlerin, moda üretimine yeni bir soluk getirdiği aşikar.

Mylo ile üretilen çanta ve cüzdanlar doku olarak el yapımı deriyi andırmaktadır. Yumuşak ve esnek yapılı olması, el yapımı deri ile en büyük ortak özellikleridir. Her miselin büyüme oranı ve ortamı farklı olduğundan ötürü üretilen her ürünün benzersiz bir ürün olduğunu söylemek gerekmektedir.

Mylo çanta ve cüzdanların birçok kişi tarafından ilgiyle karşılandığını söylemek gerekmektedir. Şu sıralar sadece çanta ve cüzdan üretiminde kullanılan bu derinin kullanım alanını önümüzdeki yıllarda artması beklenmektedir.

Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilir ve oradan da sipariş verebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

İstoç Ticaret Merkezi 19. Ada No:86-88 Bağcılar / İstanbul

[email protected]
Tel: (0212) 659 53 42