Deri Hakkında
Posted in

Ham Deri

Ham Deri Çeşitleri
Posted in

Ham Deri Çeşitleri

Ham deri çeşitlerinin kullanılarak çeşitli ürünlerin imal edildiğini biliyor muydunuz? Elbette pek çok firma bu konuda yeterli olamamaktadır. Biz ise hizmetimiz sayesinde ham deri çeşitleri kullanmaktayız.

Ham deri çeşitleri, deri kullanılarak çeşitli ürünler imal etmekte olan firmalar için oldukça önem arz etmektedir. Ancak ham deri çeşitleri doğada sınırlı sayıdadır ve bu nedenle bulmak oldukça güçtür. Bu durum elbette bahsi geçen bu deri çeşitlerinin daha pahalı olmasına neden olmaktadır.
Dolandırıcılar her alanda karşımıza çıkmaktadır. Bu alanlardan biri de derilerin kullanıldığı ve bu sayede çeşitli ürünlerin imal edildiği sektördür. Ham deri çeşitlerinin ve ham deri kullanılarak imal edilen ürünlerin bu kadar pahalı olmasını fırsat bilen çeşitli kimseler hem deriden üretim yapan imalatçı firmaları hem de kullanıcıları dolandırmaya çalışmaktadır.

Ham deri çeşitlerini kullanan bir firma olarak bugüne kadar önemli başarılara imza attık. %100 müşteri memnuniyeti parolası ile çıktığımız bu yolda bugüne kadar yüzlerce kişiye ulaşma başarısı gösterdik. Seçkin müşterilerimiz her zaman önceliğini bize verdi. Elbette bu durum tesadüf değil.

Diğer firmalardan farklı olarak alanında uzman ve deneyimli bir kadroya sahibiz. Çalışanlarımız aynı zamanda iyi bir eğitim süzgecinden geçmiş olan bireylerden oluşmaktadır. Buradan hareketle ekibimiz ilk etapta en kaliteli ham deri çeşitlerini bulmakta ve çeşitli testlerden geçirdikten sonra imalat alanına yönlendirmektedir. Sonraki süreçte ise bahsi geçen bu deriler ürünlere dönüştürülmektedir.

Deriden ürün imal edilme sürecinde genellikle deri işlenmekte ve sonraki süreçte deri, farklı bir ürüne dönüşmektedir. Ancak ham deri çeşitleri için durum biraz daha farklıdır. Burada işlenmemiş olan deriyi kullanmakta ve neticede oldukça kıymetli eşyalar imal etmekteyiz.

Siz de çanta, ayakkabı, kemer ve aksesuar başta olmak üzere pek çok üründe ham deri çeşitlerini kullanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçmeli ve detaylı bilgi almalısınız. Bizimle iletişime geçmeden sürece dair herhangi bir işlem gerçekleştirmeniz ilerleyen süreçlerde mağdur olmanız neden olabilir. Ham deri çeşitlerine değinecek olursak; belirtildiği gibi kullanmakta olduğumuz ham deri çeşitleri tüm tanecikli deri, üst yüzeye yakın tanecikli deri, yarma deri ve salpa deri şeklinde sıralanmaktadır.

Tüm Tanecikli Deri

Tüm tanecikli deri, ham deri çeşitleri arasında en değerli olan deri çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Full Grain Leather olarak da bilinen tüm tanecikli deri, oldukça pahalı olması ile dikkat çekmektedir. Bu deri, hayvanın dış yüzeye en yakın olan kısmından imal edilmektedir. Dolayısı ile buradan da tahmin edileceği üzere hayvanı dış etkenlerden korumak için en kalın ve en güçlü kısımdır.

Tüm tanecikli derinin handikabı ise görüntüsünün bazı kesimlere hitap etmemesidir. Ancak biz firma olarak bu sorunun da üstesinden geldik ve herkese hitap eden bir hale getirdik.

Üst Yüzeye Yakın Tanecikli Deri

İkinci en kaliteli ham deri çeşidi ise üst yüzeye yakın tanecikli deri olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Top Grain Leather olarak da bilinen bu deri çeşidi, aslında tüm tanecikli deri kadar önemlidir ve benzerlik göstermektedir. Hatta pek çok firmanın bu iki çeşidin ayrımına gitmekte zorlandığı dahi görülmektedir.
Ekibimiz elbette bu iki derinin ayrımına gidebilmiştir ve her iki deri çeşidi de bünyemizde yer almaktadır. Üst düzeye yakın tanecikli deri, tüm tanecikli deri gibi son derece dayanıklıdır. Dolayısı ile dayanıklı bir deriden oluşan ürün alacaksanız imalatını yaptığımız tüm tanecikli deriyi tercih edebilir veya üst yüzeye yakın tanecikli deriyi değerlendirebilirsiniz.

Bu deri çeşidinin handikabı ise, hayvanın derisinde bir lekenin olması durumunda üründe de bu lekenin olabilme ihtimalidir. Ancak firmamız bu konuda da çözüm üretmiştir.

Yarma Deri

En kaliteli ham deri çeşitleri arasında yer alan ve bizim de sıklıkla kullandığımız deri çeşitlerinden biri de yarma deridir. Yarma deri, diğer deri türlerine göre biraz daha geri planda kalmaktadır. Bunun ana nedeni ise diğer hakiki derilerin artık kısımlarından oluşmasıdır.

Firmamız üst yüzeye yakın tanecikli deri ve tüm tanecikli derilerden arta kalan malzemelerden ürünler elde etmekte ve bu ürünleri de en az onlardan imal ettiğimiz ürünler kadar kaliteli hale getirebilmektedir. Eğer maddi anlamda tüm tanecikli deri ya da üst yüzeye yakın tanecikli deri almakta zorlanıyorsanız yarma deri kullanarak imal ettiğimiz ürünleri de değerlendirebilirsiniz. Çünkü biz, herkese hitap ederiz.

Salpa Deri

Son olarak salpa deriye gelecek olursak, salpa deri üst yüzeye yakın tanecikli deri ve tüm tanecikli derilerin istenmeyen kısımlarından imal edilmektedir. En kaliteli ham deriler arasında dördüncü sırada yer alan salpa deri, aslında diğer deriler kadar değerlidir.

Firmamız salpa deriden önemli ürünler üretmektedir. Özellikle kitap ve defter gibi ürünleri deri kaplamalı seven biriyseniz ilk olarak bizimle iletişime geçmeli salpa deriden imal ettiğimiz ürünleri kullanabilirsiniz.

Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilir ve oradan da sipariş verebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

İstoç Ticaret Merkezi 19. Ada No:86-88 Bağcılar / İstanbul

[email protected]
Tel: (0212) 659 53 42