Deri Hakkında
Posted in

Hayvan Derisi

Hayvan Derisi
Posted in

Hayvan Deri Çeşitleri

Hayvan derisi çeşitleri tarihin ilk çağlarından beridir önem arz etmektedir. Günümüzde ise imalatçı firmalar daha çok bu konu ile ilgilendirmektedir. Biz de imalatçı firma olarak deri çeşitlerine hakimiz. Hayvan derisi çeşitleri denildiği zaman bu konu ile ilgilenmeyen insanların bir kısmı bile konuya dair fikir sahibidir. Ancak bazı sektörlerin konuya daha hakim olması gerekmektedir. Biz de bu sektörde olan bir firma olarak hayvan deri çeşitleri ile ilgili tüm işlemlerde alanında öncü hizmet vermekteyiz.

Hayvan derisi çeşitleri denildiği zaman akla ilk olarak dana derisi, koyun derisi, kuzu derisi ve keçi derisi gelmektedir. biz de derilerden oluşan ürünleri imal eden ve satan bir firma olarak bahsi geçen bu deri türlerini kullanmaktayız.

Hayvan derisi çeşitleri denildiği anda akla ilk olarak bu hayvan çeşitleri gelse de burada bahsedilmemiş olan daha pek çok hayvan deri çeşidi bulunmaktadır. Bu hayvan deri çeşitleri çeşitli işlemlerden geçmekte ve neticede bireylerin uzun yıllar kullandığı ürünler ortaya çıkmaktadır.

Bireylerin temel ihtiyaçları arasında korunma ve barınma bulunmaktadır. Bu doğrultuda ilk çağdan beridir insanlar hayvanları avlamakta ve hayvanların hem etinden hem de derisinden faydalanmaktadır. Hayvan derisinden faydalanarak soğuk hava şartlarından korunmakta olan bireyler, üzerinden yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen bu işlemi sürdürmüştür.

Gelinen son aşamada geçmişle benzerlik gösterir şekilde hayvan derileri insanların soğuktan korunmasına vesile olmaktadır. Ancak geçmişte olmayan ve günümüz dünyasında kullanılan pek çok farklı deri işleme yöntemi bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmiş olması deri işlemi yöntemlerini de değiştirmiş ve geliştirmiştir. Ancak kullanılan deriler yüzyıllardır aynıdır.

Deri işleme ve neticesinde hakiki derilerden ürünler imal etme hizmeti veren bir firma olarak, son derece iddialı ürünler ortaya koymaktayız. Bilindiği üzere bu alanda hizmet veren pek çok firma bulunmaktadır. Ancak biz diğer firmalardan oldukça farklı bir süreç izlemekteyiz.

Hakiki deri kullanarak deri çanta, deri cüzdan, deri kemer, deri aksesuar ve bunun gibi deriden yapılmış ürünlerin imalatını ve satışını yapan firmamız verdiği hizmetle bireylere hem şık hem de son derece kaliteli ürünler üretmektedir. Bugüne kadar yüzlerce farklı kişi ve şirkete ulaşma başarısı gösterdik.

%100 müşteri memnuniyeti ile çıktığımız bu yolda oldukça başarılı işlere imza attık. Başarımızın altında yatan çeşitli etmenler bulunmaktadır. Bu etmenlerden ilki ve en önemlisi ise en kaliteli hayvan deri çeşitlerini kullanıyor olmamızdır. Detaylara değinmeden hemen önce, kullanmakta olduğumuz hayvan deri çeşitlerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz; dana derisi, koyun derisi, kuzu derisi ve keçi derisi.

Dana Derisi

Dana derisi adından da anlaşılacağı üzere danaların derisini ifade etmektedir. dana derisi, deri çeşitleri içerisinde hiç kuşku yok ki en kıymetli deriler arasında gösterilmektedir. Elbette bu durumun altında yatan çeşitli etmenler bulunmaktadır. Dana derisi kullanılmasının ana etmenlerinden birisi, pek çok üründe kullanılabiliyor olmasıdır. Bilindiği üzere derilerin bazıları yalnızca bazı ürünlerin kullanımına uygundur. Bazı deri çeşitleri ise pek çok ürünün ana malzemesi olarak kullanılabilir.

Dana derisi, pek çok üründe kullanabildiği için biz de ürünlerimizde hakiki dana derisi kullanmaktayız. Dana derisi olarak tanımlanan deri aslında ölü buzağılardan elde edilmektedir. Biz de en kaliteli dana derisi için ölü buzağıdan elde edilen derilerden yararlanmaktayız. Siz de dana derisi hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede dana derisi kullanarak imalatını ve satışını yaptığımız ürünleri öğrenebilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Koyun Derisi

Bilindiği üzere ülkemizde hayvancılık oldukça gelişmiştir. Ülkemizde yer alan hayvanların sayısı göz önünde bulundurulduğu zaman en fazla hayvan çeşidinin küçükbaş hayvanlardan oluştuğu görülmektedir. Bu nedenle pek çok sektörde de küçükbaş hayvanlar kullanılmaktadır. Biz de benzeri şekilde pek çok ürün için küçükbaş hayvanlardan yararlanmaktayız.

Küçükbaş hayvan denildiği zaman akla ilk olarak koyun gelmektedir. Koyun, ülkemizde pek çok alanda kullanılmaktadır. Çok uzun yıllardır hayatımızın bir parçası olan pek çok alanda kullanılan koyundan firma olarak biz de yararlanmaktayız. Koyun derisi, bizim için oldukça önemli olan deri çeşitleri arasında yer almaktadır. Koyun derisinden hemen hemen her üründe yararlanmaktayız. Hakiki deriden imal ettiğimiz ürünlerin ciddi bir kısmı koyun derisinden imal edilmektedir.

Kuzu Derisi

Kuzu, bilindiği gibi koyunun yavrusudur. Her ne kadar hayvanlardan yararlanmak için pek çok hayvan türünde hayvanın büyümesi beklense de kuzu için bu durum söz konusu değildir. Çünkü kuzu, hem eti hem de derisi itibari ile koyuna göre çok daha kaliteli olmaktadır. Bu nedenle pek çok alanda koyundan ziyade kuzu tercih edilmektedir.

Kuzu derisi, deriden ürün imal eden pek çok firma için önemli ve önceliklidir. Öte yandan pek çok firmanın kuzu derisi kullanmakta olduklarını savundukları halde farklı deriler kullandıkları ve kullanıcıları mağdur ettikleri bilinmektedir. Ancak biz, diğer firmalardan farklı olarak hakiki kuzu derisi kullanmaktayız.

Keçi Derisi

Keçi derisi, bizim için en önemli deri çeşitleri arasında yer almaktadır. Glase, rugan, süet ve astarlık deriler başta olmak üzere pek çok türün içeriğinde keçi derisi bulunmaktadır. Her ne kadar pek çok firma keçi derisini suni yöntemlere üretmeye çalışsa da hiçbir suni çalışma, doğal olanın yerini tutmamıştır ve tutmayacaktır.

Firmamız keçi derisini kullanarak glase, rugan, süet, ve astarlık deri başta olmak üzere pek çok deri çeşidi imal etmektedir. Sonraki aşamada ise imalatını yaptığımız ürünleri çanta, kemer ve aksesuar başta olmak üzree pek çok ürüne dönüştürmektedir. Siz de hakiki deriden oluşan ürünler için bizi tercih etmelisiniz.

Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilir ve oradan da sipariş verebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

İstoç Ticaret Merkezi 19. Ada No:86-88 Bağcılar / İstanbul

[email protected]
Tel: (0212) 659 53 42